Trenerzy ProxaTeam

Piotr Proksa

Piotr założyciel i właściciel PROXATEAM. Jak opisać Piotra w kilku zdaniach, spróbujmy może się uda 😉

Część z Was zapewne dobrze zna Piotra i miała przyjemność wypocić z nim siódme poty na treningach i dostać konkretny wycisk, bo trening z Nim to nie przelewki!

Pozwólcie jednak, że przybliżymy Wam jego historię jeszcze bliżej.

Od 14 roku życia Piotr trenuje boks oraz K1. Jego pasja i zamiłowanie do sportu nieustannie sprawiały, że rozwijał się w tych dziedzinach, zgłębiając sztuki i techniki walk coraz bardziej i szukając jednocześnie w tym wszystkim siebie. Swoje spełnienie odnalazł w tajskim boksie, który stał się dla Niego nowym wyzwaniem i jak to Piotr, ze swoją zawziętością i charyzmą wkładał całe serce w treningi i nieustanny rozwój. Postanowił wyjechać do Tajlandii, by zgłębić sztukę tajskiego boksu i poznać na własnej skórze, co znaczy trening z Mistrzami Świata Muay Thai. To właśnie poprzez treningi w najlepszym klubie Muay Thai na Świecie „AKA” w Tajlandii miał okazję szlifować swoje umiejętności i nabrać ogromnego doświadczenia. Stoczył tam 4 walki zawodowe, z których 3 krotnie wyszedł zwycięsko oraz odniósł jeden remis. Wyjazdy do Tajlandii były jednym z głównych bodźców, które zmotywowały go do otworzenia klubu sportowego i podzielenia się z Wami swoją wiedzą i umiejętnościami oraz dostarczeniem każdemu z Was namiastki tajlandzkiej pogody ducha i energii. Piotr jest trenerem wielu sekcji Muay Thai na Śląsku i w Małopolsce. Przygotowuje zawodników, którzy osiągają sukcesy na zawodach Muay Thai oraz innych zawodach sportów walki.

Jedno jest pewne, trening z Piotrem z pewnością nie należy do najłatwiejszych, jednakże jego motywacja i wiara w swoich zawodników sprawiają, że dostajesz potężna dawkę siły i energii, dzięki którym możesz przenosić góry, a widok uśmiechu trenera i dumy rozsadzającej jego pierś jest najlepszą nagrodą, jaką mógłbyś sobie wymarzyć!

Natalia Bąk

Dietetyk kliniczny oraz Trener sportu ze specjalizacją taniec. Uczestniczka Fitlook Models 2015, Laureatka Srebrnych Orłów Medycyny 2019 oraz zdobywczyni tytułu Osobowość Roku w kategorii Biznes w Plebiscycie Dziennika Zachodniego w Jaworznie. Na co dzień trenuje tańce latynoamerykańskie oraz High Heels. Taniec to jej wielka pasja, którą chce podzielić się z uczestniczkami swoich zajęć.
Kobiety mogą być pewne, że wyjdą z nich szczęśliwe, pewne siebie i uśmiechnięte. A uczęszczając regularnie zdobędą piękną sylwetkę i ogromne poczucie własnej wartości.

Agnieszka Tosza-Czak

Sport od wczesnych lat szkolnych stał się częścią jej życia. Dzięki niemu potrafi zrealizować każdy postawiony cel i wie, że marzenia są po to, aby je spełniać. Jej przygoda z fitnessem zaczęła się na studiach. Kurs instruktora nauczył Agnieszkę bardzo dobrej organizacji czasu i utwierdził w przekonaniu, że warto robić to co się kocha oraz motywować innych do działania. Od kilku lat systematycznie uczestniczy w szkoleniach fitness poszerzając swoją wiedzę i umiejętności w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Instruktor Fitness, TRX, trening obwodowy, trening funkcjonalny, Pump&Tone, Kettelbels, Worek Bułgariski, Steel Mace and Clubbell, Bungee fitness, Trampoliny – Jumping Frog. Jako trener personalny rozpisuje plany treningowe, jak również uczy podstaw zdrowego żywienia, jako licencjonowany dietetyk. Edukacja żywieniowa dzieci, młodzieży i ich rodziców to jej misja i pasja, która daje skrzydeł. Efekty jej pracy potrafią dostarczyć wiele satysfakcji i pokazują, że warto podjąć walkę o lepsze samopoczucie i zdrowy wygląd. Chętnie nawiązuje nowe kontakty, a drzemiąca w niej pozytywna energia pozwala na łatwą współpracę pełną uśmiechu.

Małgorzata Czerwonka

Gosia jest magistrem Politologii Uniwersytetu Śląskiego, jednak jej największą pasją jest propagowanie zdrowego stylu życia. W 2005 roku ukończyła kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością fitness na katowickim AWF-ie.
W EPFS ukończyła kurs Elite Professional Instructor, co umożliwiło jej występy na scenie jako Prezenter Fitness. Od 2011 roku cieszy się tytułem Trenera Personalnego uzyskanego w bielskiej szkole Eurofitness School. W 2013 roku w Polskiej Akademii Sportu ukończyła egzaminem kurs trenera kulturystyki, który poszerzył jej wiedzę na temat pracy ze specjalistycznym sprzętem na siłowni, rozpisywania reżimów treningowych w okresie budowania masy mięśniowej i redukcji oraz odpowiedniego bilansu energetycznego. W 2019 roku ukończyła kurs w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej i otrzymała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system Hatha Joga. Uzyskany dyplom stał się początkiem kolejnego wyzwania jakie sobie postawiła przed sobą: by przekuć własną wiedzę i praktyczne umiejętności na pomoc w różnych schorzeniach i dolegliwościach swoim podopiecznym. W 2017 roku Gosia ukończyła 1.5 roczną szkołę Open Mind i uzyskała specjalizację TRENERA KINEZYGERONTOPROFILAKTYKI. Zdobyta tam wiedza, umiejętności i praktyka zapewniły jej możliwości w zakresie polepszenia jakości życia swoich podopiecznych. Prowadząc treningi, Gosia stara się, aby każdy ich uczestnik poczuł na własnej skórze granice swoich możliwości. Bo przekraczanie własnych granic to wielka satysfakcja i radość. Jednak człowiek to nie tylko fizyczność, ale także umysł, który najlepiej odpoczywa, gdy pracuje ciało!

Tomasz Jamroz

Swój staż treningowy zaczął od 4 klasy podstawówki. Specjalizuje się w trenowaniu jiu-jitsu, kick-boxing, thai-boxingu. Jego największym osiągnięciem jest tytuł mistrza i wicemistrza Polski w jiu-jitsu sportowym. Tomek zajął 2 i 3 miejsce w mistrzostwach Polski w kick-boxingu oraz 9 miejsce w zawodach o puchar świata w jiu-jitsu, które odbyły się w Kopenhadze. Uczestniczył również w turnieju thai-boxingu. Tomek stoczył pierwszą w Polsce walkę MMA. Na organizowanym przez Polski Związek Jiu-Jitsu turnieju Guja Cup w Jaworznie stanęli naprzeciw siebie reprezentant BJJ Karol Matuszczak i zawodnik sportowego jiu-jitsu Tomasz Jamroz. Walka, choć trwała tylko minutę i szesnaście sekund, zawierała spory wachlarz technik jak na tamte czasy. Widzowie zobaczyli wszystko – wysoko wynoszone obalenia, kolana w klinczu i kończące pojedynek mata leao, czyli duszenie zza pleców. Ponadto, Tomek ukończył również kursy masażu. Jest instruktorem fitness i rekreacji ruchowej o specjalności jiu-jitsu.

Jagoda Łatak

Jagoda swoją przygodę z jogą rozpoczęła 8 lat temu, kiedy potrzebowała ucieczki od codziennego zabieganego życia. Wcześniej próbowała wielu innych form aktywności, jednak to w jodze odnalazła wszystko, czego potrzebuje jej ciało oraz umysł. Joga wprowadziła światło do życia Jagody, a regularna praktyka jest dla niej najlepszym lekarstwem.
Czym tak naprawdę jest joga?
Jest wiele książkowych definicji. Jednak, według Naszej trenerki, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z Nas jest inny, dla każdego będzie to inna droga. Na pewno regularna praktyka pomoże Ci zadbać o swoje ciało, stanie się ono smuklejsze i mocniejsze, będzie w nim zdecydowanie mniej napięć a więcej „luzu”. Przede wszystkim joga pomaga tak naprawdę zaakceptować swoje ciało, to jakim ono jest ze wszystkimi niedoskonałościami, to wspaniała droga do akceptacji, wewnętrznego spokoju, uważności, pewności siebie. Dzięki pracy ciała, połączonej ze świadomym oddechem, łatwiej poradzić sobie ze stresem, łatwiej także zatrzymać się na chwile i spokojnie spojrzeć na pędzący świat. Joga otwiera tak naprawdę drzwi do poznania naszego ciała oraz naszej świadomości. Pomoże Ci dokonać lepszych wyborów w życiu codziennym oraz poznać i wyczuć, co dla Ciebie i Twojego ciała jest dobre, a co powoduje złe samopoczucie, czy rożnego rodzaju bóle. Joga jest dla każdego i każdy może w niej znaleźć coś szczególnego, czego akurat najbardziej potrzebuje.

Karolina Mroczek

Swoją przygodę z fitnessem rozpoczęła 8 lat temu. Absolwentka wychowania fizycznego /AWF w Katowicach/, instruktor fitness, Zumba Fitness, Zumba Kids, Strong by Zumba oraz trener personalnym. Już jako dziecko Karolina miała możliwość rozwijania swoich umiejętności tanecznych, przez wiele lat tańcząc taniec towarzyski. W 2013 roku została licencjonowanym instruktorem Zumba Fitness i od tamtej pory jej rozwój w kierunku sportu nabrał rozpędu. Zafascynowana światem fitness każdą wolną chwilę spędzała na sali treningowej lub przygotowując nowe choreografie taneczne.
W 2015 roku została instruktorem narciarstwa i od tamtego czasu zaczęła dzielić się swoją pasją z najmłodszymi, jeżdżąc na obozy i szkolenia. W 2016 roku ukończyła kurs instruktora fitness w szkole OPEN MIND w Krakowie, gdzie kilkukrotnie uczestniczyła także w warsztatach treningu obwodowego. Wtedy też zaczęła prowadzić zajęcia Zumba Kids dla najmłodszych w klubach fitness oraz przedszkolach. Karolina jest wielką fanką sportów zimowych i wodnych. Od najmłodszych lat jeździ na nartach oraz uprawia windsurfing. W 2017 roku została instruktorem Strong by Zumba. Aby doskonalić się, rozwijać i móc świadomie i bezpiecznie pracować ze swoimi podopiecznymi, w 2018 roku ukończyła kurs trenera personalnego w szkole Fit Academy.